Moa kommer lite då och då med sådana kommentarer som ofta gör mig både varm och glad.
I måndags när alla utom jag skulle åka och spela pingis så sa hon
- Om du känner dig ensam mamma så kan du ta den här och krama.
-Ja det lovar jag, sa jag. Gus så omtänksamt.
En annan dag så sa Moa - Om jag lär mig och blir så där super smart och kan svara direkt vad ett tal blir så behöver jag inte gå där, och pekade på skolan (högstadiet) som vi cyklade förbi.
- Jo det måste du ändå, sa jag.
-Typiskt
Därimellan så får jag så många härliga och spontana kramar och alla tre säger ofta att de älskar mig.
Mmmmmm! Härligt!
:O)
Låter helt fantastiskt underbart!
SvaraRaderaVilken go tjej du har. Underfundig och omtänksam. Alla dina barn verkar så också. Men dom har det säkert efter dig.
SvaraRaderaVisst är det oumbärligt med tvättmaskin. Helst när man har många barn och tvättar mest jämt.
Önskar dig och din familj en fin helg
kram
strömma
Ja vad gjorde man utan tvättmaskin? Frågan är om den inte nästan kommer före elspisen... Tvätta i älven kan ju ingen ha blivit lycklig av... Och härliga ungar vad mycket kul funderingar och kärlek... KRam
SvaraRaderaJag känner mig rik. Rik på sådant som betyder mest här i världen. Det är det som räknas.
SvaraRaderaÖnskar er en ypperligt skön och välförtjänt helg
Kramar till er alla 3/Katarina :O)