Jag sätter ord på mina tankar
Jag tycker gärna och mycket, och jag har mina bestämda åsikter.
lördagen den 14:e januari 2012
Hallåj! Här skiner solen i dag och det är ca. -9 grader. I dag är mina planer att ta en rask promenad med bästaste Maria. Till middag ska jag göra lax och potatissoppa (bilden ovan) och bjuda mina föräldrar på. Det är Moa som har önskat den. I morgon åker jag till Gällö på innebandycup med äldsta sonen. Jag lovar att han ska få åka med hem vad som än händer. Hoppas att du får en fin helg! :O)
Hej vännen!! Ja du..tänk att inte få åka med hem.... Varit tyst om detta nu några dagar!! Hoppas promenaden var skön! Önskar dej en fortsatt mysig dag! Kram Annika
Följ med mig på min resa genom livet, med 3 barn och sambo. På min fritid bakar jag ofta och gärna. Lagar goda middagar, gärna nya men även gamla beprövade. Jag delar med mig av mina recept under etiketter längre ner på sidan. Motion i olika former är en livsstil för mig. Jag är beroende av te. Jag tar gärna och mycket kort, på sådant som är en fröjd för just mina ögon.
Jag har ytterligare en flik under etiketter som jag kallar (Mitt) Strömsund. Ett Strömsund som jag är stolt över att visa upp för er i bild och text.
Jag hoppas att jag kan inspirera er på ett positivt sätt. Väl mött!!!
Hej vännen!!
SvaraRaderaJa du..tänk att inte få åka med hem....
Varit tyst om detta nu några dagar!!
Hoppas promenaden var skön!
Önskar dej en fortsatt mysig dag!
Kram Annika
Schysst morsa du är, som tar med sonen hem menar jag!! ;D
SvaraRaderaSer gött ut med soppan!
Trevlig helg!
/Frida
Ser gott ut! Älskar lax!
SvaraRadera